Соціальний педагог

Рекомендації щодо дій батьків під час карантину

Постановою КМУ від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, з 12.03.2020 року по 03.04.2020 року на території України запроваджено карантин із забороною відвідування закладів освіти її здобувачами та проведення усіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб.

З метою недопущення захворювання дитини на COVID-19, батькам рекомендується максимально обмежити перебування дітей у багатолюдних місцях, в тому числі і у ТРЦ та ТЦ в період дії обмежувальних заходів та пам’ятати, що саме на них законодавством України покладений обов’язок піклуватись за охорону здоров’я власної дитини.

Так, відповідно до ст.12 Закону України «Про охорону дитинства», батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про освіту», батьки здобувачів освіти зобов’язані: виховувати у дітей відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля; дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя.

Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов’язків.

У разі відмови від надання дитині необхідної медичної допомоги, якщо це загрожує її здоров’ю, батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність згідно з законом.

У зв’язку з цим, безпека та охорона здоров’я дітей має бути  пріоритетом для батьків при прийнятті будь-яких рішень під час пандемії СОVID-19.

Якщо ж все таки  вирішили відвідати разом із дитиною розважальні зоні в ТРЦ чи ТЦ в період карантину – подбайте про максимальну безпеку!

Дізнайтесь у адміністратора чи відповідальної особи, які заходи вживаються для недопущення поширення вірусу у конкретному ТЦ, ТРЦ, чи обробляються поверхні (поручні, ручки, підлога) дезінфікуючими засобами, чи проводиться вологе прибирання, тощо.

Пам’ятайте – безпека ваших дітей у ваших руках!

Беержіть себе та близьких!