Напрямки виховання

Формування здорового способу життя

Відгук на робочий зошит «Абетка харчування» 4 клас

Вчитель: Слизькоуха Віра Андріївна

В робочому зошиті «Абетка харчування» дібрано матеріал з урахуванням вікових особливостей учнів початкових класів: цікаві завдання для індивідуальної та групової роботи, проблемні ситуації,  завдання творчого характеру. Саме такий матеріал сприятиме формуванню в учнів умінь і навичок здорового способу життя, навчить, як правильно обирати продукти харчування, які вітаміни вони містять та яку користь приносять організму. Учні ознайомлюються з традиційними українськими стравами та способами їх приготування.

У завданнях зошита вдало використано різноманітні ігри, залучено міжпредметні зв’язки з уроками української мови, читання, математики, природознавства, трудового навчання.

Зошит містить завдання різного рівня складності, завдання для моделювання різних життєвих ситуацій щодо харчування. Виконуючи завдання зошита учні моделюватимуть і виконуватимуть алгоритми, спрямовані на збереження життя і зміцнення здоров’я.

Зошит яскравий, сучасний, вміщує на своїх сторінках фотографії казкових героїв, овочів та фруктів та різних страв, деякі з  них, учні можуть приготувати самі за данними рецептами.

Під час роботи із зошитом учням найбільш подобається колективна робота над творчими проектами, участь у різноманітних іграх, створення меню та різноманітних страв з данних продуктів.  Обговорення життєвих ситуацій допомагає поглянути на учнів з іншого боку. Вражає нестандартність, своєрідність мислення дітей, здатність до нових підходів у розв’язанні проблем.

Добре, що зошит надрукований так, що кожен розділ  складається з навчального матеріалу, інформації для допитливих, завдань для учнів і супроводжується достатньою кількістю ілюстративного матеріалу. Автори вдало поєднали загальнодидактичний принцип науковості з принципами наочності і доступності, що є важливим у сприйнятті навчального матеріалу.

Вважаю, вдало підібрані інтерактивні методи роботи з учнями. Висновки, що вміщенні в кінці зошита дають змогу опрацьовувати матеріал дітям, узагальнити та проаналізувати, вибирати головне.

Естетичний, змістовний, повчальний матеріал. Зошит розрахований на учнів і вчителів початкових класів та дбайливих батьків.

Їжу ми готуємо, про здоров’я думаємо!

Ми на парту пальчик ставим:
Знизу четверо сидять.
Зараз ми сильніше тиснем,
Слід нам пальці розім’ять.

День здоров’я