Пам’ятаймо та шануймо наше рідне!

На уроці української літератури учениці 6-І класу комунального закладу “Вінницький ліцей № 15” під час вивчення календарно-обрядових пісень виконали щедрівку. За час опрацювання теми учні зрозуміли, що український народ завжди був творчою нацією і здавна славився своїми піснями. Через багато століть ці пісні стали справжнім скарбом нашого народу. Наші пращури завжди з повагою ставилися до природи та Батьківщини, прославляючи їх у піснях. Не обходили увагою українці повсякденне життя, оспівуючи свої життєві перепетії й переживання. Не дарма ж Олександр Довженко писав: «Українська пісня — це бездонна душа українського народу». З піснею на вустах він не тільки відзначає свята, не тільки прикрашає народні обряди, а й також славить свої перемоги над ворогом. Духовне життя людини знайшло вираження в народних піснях і має форму яскравих епітетів та інших художніх засобів. З українських пісень ми бачимо, як глибоко народ відчував красу життя. Народні пісні криють у собі таку силу уяви та багатство щирих переживань, що стали джерелом натхнення поетів та письменників. Існує багато різновидів українських народних пісень, і всі вони неповторні та несуть у собі особливості місцевості свого походження. Пам’ятаймо та шануймо наше рідне!