День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
У День української писемності та мови за традицією:
-покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
-відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
-заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
-стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.
Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей в школу, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині в навчанні.
У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Сучасна літературна українська мова з’явився в XVIII столітті. Першим твором, який було написано з його використанням, вважається “Енеїда” Котляревського. Остаточно закріпив українську розмовну мову в літературних творах поет Тарас Шевченко.
Наші учні старшої школи взяли охоче участь у челенджі #15читаєрідноюмовою
Приєднуйтесь 🇺🇦