Тиждень географії та природознавства.

З метою підвищення інтересу до географії та природознавства, досліджень навколишнього середовища, всебічного розвитку особистості, виховання любові до природи, почуття гідності за рідну країну в школі з 30.11.2020-04.12.2020 року проведено тиждень «Інформаційно-комунікаційні технології – засіб модернізації процесу викладання географії та природознавства в школі».
Учні були учасниками онлайн гри-квесту «Я люблю Україну», конкурсу авторських світлин «Як тебе, мій краю, не любити!»
Для пятикласників проведено майстер-клас «Як підготувати презентацію проекту». Учителі природознавства мотивували присутніх до створення майбутніх проектних робіт. Діти побачили кілька зразків готових презентацій, мали змогу поставити питання їхнім авторам, запропонували теми майбутніх проектів.
Пізнавальними та змістовно наповненими були для учнів 7-их класів урок географії на тему «Використання мультимедійних презентацій та їх значення при вивченні материка Африка», а для 9-их класів урок «Транснаціональні корпорації світу у засобах масової інформації». Робота з картами, пошукові завдання, інтерактивні технології, ІКТ сприяли ефективному засвоєнню навчального матеріалу.
Працювати в онлайн команді, розвивати задатки конкурентоспроможної особистості, поглибити знання з предмета – з такою метою учителі географії провели змагання юних картографів між командами учнів 6-х класів.
Навики практичного використання мережі Інтернет при підготовці до уроків географії учні 6-х класів удосконалювали на факультативному занятті «Пошук інформації про свій населений пункт із мережі Інтернет».

Тиждень географії і природознавства «Навколо світу». Протягом цього часу учні подорожували по цікавих, незвичних місцях нашої планети, по-новому відкривали для себе географічні об’єкти, усвідомлювали закономірності протікання процесів і явищ в географічній оболонці.

Кульмінаційним моментом кожного дня був конкурс чи гра, де учні мали можливість показати свою теоретичну підготовку, за що отримували бали.

Конкурс знавців географії «Перший успіх» показав, що знання учнів не залежать від віку, а від інтересу до предмета, який вони вивчають.
Перегляд відеофільму «Парниковий ефект» і участь в інтелектуальній розминці «Планета в небезпеці. Захистимо її» змусили учнів задуматись над екологічними проблемами людства і усвідомити необхідність охорони природи кожною людиною. Подорож рідним краєм «Сім природних чудес » викликала в учнів зацікавленість і гордість за наш неповторний, чарівний край.

Учні початкових класів вміло вправлялися в конкурсах з природознавства, показали свої знання у вікторинах, відгадуванні загадок, розгадуванні кросвордів і ребусів.

Зв’язок «учитель-учень-сім’я» простежувався під час виконання учнями домашнього завдання. Із слів «науково-технічний прогрес» необхідно було скласти якомога більше слів, що мають відношення до географії і природознавства. Мета завдання – повторити географічну номенклатуру карти і вивчений матеріал.

Цікавою і несподіваною для учнів була гра «Перший мільйон», розроблена для кожного класу по вивченому матеріалу. Учні показали добрі знання з географії, вміння застосовувати теоретичні знання на практиці, отримали позитивні емоції.

Тиждень географії виявився насиченим, цікавим, довів, що географічна наука корисна у сучасному світі і захоплює своїми цікавими фактами та відкриттями.

Завершився предметний тиждень підведенням підсумків, вітанням і нагородженням переможців.

Вивчайте географію планети,

Досліджуйте природу і країни.

Нових бажаєм пошуків і злетів,

Нових відкрить і сходжень на вершини!

Для всіх активних учасників тижня проведено підсумкове заняття, на якому нагороджено переможців конкурсу, гри-квесту цікавими призами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *