“Тризуб та 3D прапор”: як проходив фестиваль імені Максима Шимка у Вінниці

Понад 60 учнів вінницьких шкіл взяли участь у фестивалі української патріотичної пісні імені героя України Максима Шимка. Захід вчетверте провів міський департамент освіти.
“Щоб знали про всіх тих героїв, молодих вчителів. Цей захід для того, щоб діти доторкнулися до кожної людини, яка загинула на майдані”, — каже мама Героя України Максима Шимка Зоя Кузьменко.
Максим Шимко
Був учасником клубу історичної реконструкції “Білий вовк”. Коли 2014-го розпочався Євромайдан, став до лав 4-ї козацької сотні самооборони, був прапороносцем. На Майдан приїздив тричі. Востаннє — 18 лютого, не сказавши про це рідним.
“За Україну” Всі хто може, їдьте в Київ!” – це останній запис, який він залишив на своїй сторінці в соцмережі.
Вранці, 20 лютого — загинув. Куля снайпера влучила Максимові в шию, коли він намагався врятувати пораненого на вулиці Інститутській у Києві. Максиму Шимку було 34 роки. Звання Героя України йому дали того ж року посмертно.
Загалом, серед Героїв Небесної Сотні троє з Вінниччини, окрім Максима Шимка, на майдані загинули — Валерій Брезденюк та Леонід Полянський (зі Жмеринки).